O nás

Firmu založil v roce 1990 Michal Jiskra. Jako muzejní pracovník při Středočeském muzeu Roztoky u Prahy si na Praze západ vytvořil původní ateliér ve kterém zpočátku firmu orientoval k ochraně sbírkových fondů, jejich konzervace a restaurování, převážně středočeských muzeí a galerií. Cílevědomá spolupráce muzejních a později i samostatných specializovaných pracovníků, dala v té době až po současnost, možnost pracovat na zajímavých projektech v oboru restaurování historických předmětů,nábytku a i celých interiérů.

S vybudováním nového ateliéru nedaleko Mělníka, v rámci nových technologických možností, byla činnost firmy rozšířena na veškerou řemeslnou tvorbu při zpracování dřeva. V rámci těchto novějších aktivit je krédem pomoc, podpora a následná realizace zákazníkům, kteří mají vlastní individuální vizi. Kteří mají touhu mít interiér př. exteriér vybaven dle vlastních představ a potřebují pomoc při realizaci návrhu, technologického či výrobního postupu a následné výrobě.

V průběhu existence naší firmy a v souvislosti s pronikáním do tajů původních technologií výroby a kombinací technologií současných máme možnost ,dle Vašich podkladů a představ Vám vždy vytvořit originál.V průběhu jednání Vám můžeme dále pomoci s výběrem vhodného materiálu, doporučením vhodného odstínu a povrchové úpravy Záleží jen na Vás zda původní návrh je jen Váš, nebo třeba Vašeho architekta. Pracujeme tedy převážně s materiály, které mají charakter dřeva (masiv, velkoplošné aglomerované materiály),které často kombinujeme v rámci potřeb zákazníka např.s kovy, plasty, sklem či textilem. Zakázkám se tedy věnujeme výhradně individuálně s vytvořením určitého vždy předem projednaného postupu.